Η πανδημία και ο κορωνοϊός στερούσε για έναν χρόνο την παρουσία οπαδών στα γήπεδα ανά τον πλανήτη, αλλά με τη νέα σεζόν δεν είναι λίγες οι χώρες που επιτρέπουν -αναλόγως και την πορεία των εμβολιασμών- να γεμίσουν ξανά οι εξέδρες.
Κάτι τέτοιο είδαμε να συμβαίνει στην πρεμιέρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ» και το παραδοσιακό ντέρμπι απέναντι στην Λιντς, με τον κόσμο να χαίρεται τόσο με την επίσημη παρουσίαση του Ραφαέλ Βαράν αλλά και με την ευρεία νίκη (σκορ 5-1) των παικτών του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.
Πιο χαρακτηριστική εικόνα του ματς είναι αυτή μετά το γκολ του Μέισον Γκρίνγουντ, με το οποίο οι «κόκκινοι διάβολοι» ανέκτησαν το προβάδισμα μετά το προσωρινό 1-1, με τον φωτογραφικό φακό να απαθανατίζει τις έντονες αντιδράσεις στα πρόσωπα των οπαδών. Ενδεικτικό του πάθους της στιγμής αλλά και της έλλειψης γηπέδου όλων αυτόν τον καιρό είναι πως κανείς τους (ίσως με 1-2 εξαιρέσεις) δεν κρατάει κινητό στα χέρια του!
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.