Με ηλεκτρονική ψηφοφορία και όχι δια ζώσης θα διεξαχθούν οι εκλογές της ΕΟΚστις 12 Σεπτεμβρίου.
Η προσωρινή διοίκηση της ομοσπονδίας απέστειλε σήμερα το σχετικό έγγραφο προς όλες τις Αθλητικές και Τοπικές Επιτροπές ενημερώνοντας πως οι αρχαιρεσίες θα γίνουν με την πλατφόρμα «Ζεύς», που είχε χρησιμοποιηθεί και στις εκλογές άλλων ομοσπονδιών.
Αρχικά επιθυμία του Γιώργου Βασιλακόπουλου ήταν οι εκλογές να γίνουν με φυσική παρουσία, σε μια γενική συνέλευση σε έναν μεγάλο χώρο όπως το ΟΑΚΑ, ωστόσο τα μέτρα για την πανδημία μετά την τελευταία έξαρση κρουσμάτων δεν καθιστούν κάτι τέτοιο εφικτό.
Έτσι όλα δείχνουν πως αυτή τη φορά θα υπάρχει νέα διοίκηση στην ομοσπονδία, με τις υποψηφιότητες του Βαγγέλη Λιόλιου, του Παναγιώτη Φασούλα και του Άγγελου Παπανικολάου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town