Στην Πολωνία βρίσκεται η Εθνική ομάδα Ποδοσφαίρου Ακρωτηριασμένων η οποία θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Κρακοβίας.
Στην 17μελή αποστολή συμμετέχουν 12 ποδοσφαιριστές με ακρωτηριασμό και 5 άτομα τεχνικό προσωπικό. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 12-19 Σεπτεμβρίου2021.
Η Εθνική μας ομάδα, που ανήκει στο τρίτο γκρουπ δυναμικότητας, κληρώθηκε στον Β΄ Όμιλο με αντιπάλους τις εθνικές ομάδες της Αγγλίας και της Γαλλίας και θα αγωνιστεί για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και για την πρόκριση στις ευρωπαϊκές ομάδες που θα συμμετέχουν στο επόμενο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, που θα διεξαχθεί στα γήπεδα της Τουρκίας το καλοκαίρι του 2022.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.