Χάλκινο μετάλλιο η Καραχάλιου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Laser Radial
Ακόμα μία επιτυχία για την ελληνική ιστιοπλοΐα, καθώς στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Laser Radial που διεξάγεται στη Βάρνα, η Βασιλεία Καραχάλιου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο
Οι επιτυχίες για την ελληνικήιστιοπλοΐα συνεχίζονται με τους αθλητές και αθλήτριές μας να κατακτούν μετάλλια. Τελευταίο είναι αυτό της Βασιλείας Καραχάλιου η οποία ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Laser Radial που διεξάγεται στη Βάρνα.
Η Βασιλεία Καραχάλιου κατάφερε να ανέβει στο βάθρο ενός ακόμα μεγάλου αγώνα αφού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό Laser Radial που διεξάγεται στη Βάρνα. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια μάλιστα ήταν στην κορυφή μετά από 9 ιστιοδρομίες, αλλά στις τελευταίες δεν τα πήγε καλά με συνέπεια να πέσει στην 3η θέση που επίσης είναι μια σημαντική διάκριση. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Αγκάτα Μπαρβίνσκα από την Πολωνία με 34 βαθμούς ποινής, ενώ στο δεύτερο σκαλί παίρνοντας το αργυρό μετάλλιο ανέβηκε η Μαξίμ Γιόνκερ από την Ολλανδία με 54 βαθμούς ποινής με την Καραχάλιου να παίρνει το χάλκινο με 60 βαθμούς ποινής.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.