Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης: Στον τελικό με νέο πανελλήνιο ρεκόρ ο Χρήστου
Ο Απόστολος Χρήστουκατέρριψε το πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ ύπτιο και προκρίθηκε στον τελικό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 25αρας του Καζάν
Στον τελικό των 50μ ύπτιο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 25αρας του Καζάν που θα διεξαχθεί το απόγευμα (17:30) της Τετάρτης προκρίθηκε ο Απόστολος Χρήστου.
Ο κολυμβητής του Ολυμπιακού κατέρριψε στον ημιτελικό (22.87) το πανελλήνιο ρεκόρ που πέτυχε στον πρωινό προκριματικό και έγινε ο πρώτος Έλληνας κολυμβητής με επίδοση κάτω από τα 23 δευτερόλεπτα στο αγώνισμα.
Ο Χρήστου προκρίθηκε με την 3η καλύτερη επίδοση πίσω από τον Ρώσο Κλίμεντ Κολέσνικοφ που είχε 22.57 και τον ΙταλόςΜικέλε Λαμπέρτι με 22.79.
Ο Γιώργος Σπανουδάκης αγωνίστηκε στην δεύτερη ημιτελική σειρά. Με χρόνο 24.03 κατέλαβε την όγδοη θέση και την 15η συνολικά.
Κλείσιμο
Την Τετάρτη (3/11) αρχίζουν τους αγώνες τους στο Καζάν η Άννα Ντουντουνάκη, η οποία ανήκει στην Team Future της Bwin και η Μαρία – Θάλεια Δρασίδου,που θα αγωνιστούν στα 100μ Μ. Ατομική.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!