Για το πως εξελίσσεται η προετοιμασία για το ματς με το Κόσοβο:«Ο χρόνος προετοιμασίας από το προηγούμενο ματς είναι πολύ μικρός. Χθες, η προπόνηση έγινε μ' ένα μικρό γκρουπ παικτών γιατί οι περισσότεροι βρίσκονταν στη φάση της αποθεραπείας. Ο Σιώπης είναι τιμωρημένος και δεν θα είναι στη διάθεσή μου, όλοι οι άλλοι όμως θα είναι. Σήμερα είναι η τελευταία προπόνηση και θα αποφασίσω για την τελική 11άδα που θα παρατάξω».
Ποιο είναι το κίνητρο σ' ένα ματς που δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον:«Πρώτα απ' όλα πάντα πρέπει να έχεις κίνητρο όταν παίζεις στην Εθνική ομάδα, είναι τιμή. Κάθε ματς είναι σημαντικό. Φυσικά κατανοούμε την απογοήτευση που δεν πετύχαμε τον στόχο μας, αλλά είμαστε σ' έναν νέο κύκλο. Βλέπουμε το αυριανό ματς ως μια νέα αρχή. Το παιχνίδι απέναντι στο Κόσοβο θα μας δώσει την ευκαιρία να δούμε με μια νέα ματιά την ομάδα και τους παίκτες και να δούμε τί βελτιώσεις μπορούμε να κάνουμε. Θα πρέπει να μάθουμε να κερδίζουμε ματς όπως είναι αυτά με Κόσοβο. Το ξέρουμε ότι δεν προκριθήκαμε για το Κατάρ αλλά στο Nations League θα αντιμετωπίσουμε αντιπάλους ίδιου βεληνεκούς όπως είναι το Κόσοβο, άρα είναι μια νέα αρχή. Θα πρέπει να μάθουμε να κλείσουμε το κενό απέναντι σε άλλες ομάδες που μας έχουν δυσκολέψει. Είναι σημαντικά τα βήματα που έχουμε κάνει είναι ακόμα περισσότερα αυτά που πρέπει να κάνουμε για να έχουμε ένα καλύτερο μέλλον».
Η αναφορά του στο μέλλον, δείχνει ότι θέλει να είναι μέλος αυτής της ομάδας, από τη στιγμή που δεν έχει υπογράψει κάποιο συμβόλαιο:«Πιστεύω ότι είναι σημαντικό πάντα να προσεγγίσουμε τα παιχνίδια και να εστιάζουμε σ' αυτά. Αυτό πρέπει να κάνει τουλάχιστον ο προπονητής. Είναι μια διαδικασία που την έκανα εδώ και 2,5 χρόνια και δεν την σταματάω, είναι συνεχόμενη. Οπότε κάνω αυτό που κάνω πάντα: Εστιάζω στα παιχνίδια όπως έκανα και με Ισπανία και με Κόσοβο. Εκκρεμούν οι συζητήσεις που θα γίνουν μετά το ματς και θα δούμε ποιο θα είναι το αποτέλεσμά τους».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.