Η Μαρία Σάκκαρη δήλωσε πως νιώθει σαν να παίζει στην Ελλάδα όταν είναι στη Μελβούρνη και στο Australian Open και πως να μην το υποστηρίζει αυτό όταν το κοινό την λατρεύει.
Στον αγώνα του 2ου γύρου με την Κινέζα Ζενγκ τον οποίο και κέρδισε με 2-0 σετ η Ελληνίδα οι θεατές στην εξέδρα άρχισαν κάποια στιγμή να της τραγουδούν.
Όχι δεν έλεγαν κάποιο σύνθημα αλλά τραγουδούσαν το "My Number One" της Έλενας Παπαρίζου. Αφιερωμένο στην Νο1 τενίστρια της Ελλάδας. Έχει να ζήσει πολλά ακόμη στη Μελβούρνη και φέτος η 26χρονη τενίστρια.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.