Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έχει μπροστά του την 6η συμμετοχή σε All-Star Game. Από το 2017 και εντεύθεν, ο Greek Freak συμμετέχει ανελλιπώς, κατακτώντας μάλιστα τον περσινό τίτλο του MVP στην Ατλάντα. Φέτος θα ταξιδέψει στο Κλίβελαντ ως πρώτη επιλογή του ΛεΜπρόν Τζέιμς στο στήσιμο της Team LeBron, με τον σούπερ σταρ των Λέικερς να τον χαρακτηρίζει ως «τον παίκτη που παίζει πιο σκληρά από κάθε άλλον στην ιστορία αυτών των αγώνων»!
Όπως και πέρσι, ο Τζέιμς επέλεξε πρώτο τον Αντετοκούνμπο κι εν συνεχεία τους Στεφ Κάρι, ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν και Νίκολα Γιόκιτς ως starters. Ο σούπερ σταρ των Λέικερς ολοκλήρωσε τις επιλογές του με τους Λούκα Ντόντσιτς, Ντάριους Γκάρλαντ, Κρις Πολ, Τζίμι Μπάτλερ, Ντόνοβαν Μίτσελ, Φρεντ ΒανΒλίτ και Τζέιμς Χάρντεν.
Όσον αφορά τον έτερο αρχηγό, ο Ντουράντ ο οποίος δεν αγωνιστεί λόγω τραυματισμού επέλεξε τους Τζοέλ Εμπίντ, Τζα Μοράντ, Τζέισον Τέιτουμ, Τρέι Γιανγκ και Άντριου Γουίγκινς. Στον πάγκο θα βρίσκονται οι Ντέβιν Μπούκερ, Καρλ-Άντονι Τάουνς, Ζακ ΛαΒίν, Ντεζούντε Μάρεϊ, Κρις Μίντλετον, ΛαΜέλο Μπολ και Ρούντι Γκομπέρ, αποφεύγοντας τον «Μούσια» και προκαλώντας το νευρικό γέλιο του ΛεΜπρόν!
Team LeBron
Γιάννη Αντετοκούνμπο (Μπακς)
Στεφ Κάρι (Γουόριορς)
ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν (Μπουλς)
Νίκολα Γιόκιτς (Νάγγετς)
ΛεΜπρόν Τζέιμς (Λέικερς)
Λούκα Ντόντσιτς (Μάβερικς)
Ντάριους Γκάρλαντ (Καβαλίερς)