Έλτσε - Ράγιο 2-1: «Ανάσα» με Πόνσε στο ντεμπούτο του - Δείτε τα γκολ

Ούτε 20 λεπτά δεν χρειάστηκε ο Εζεκιέλ Πόνσε για να γίνει ήρωας στην Έλτσε! Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ μπήκε αλλαγή στο 66’ και λίγο πριν τη λήξη σφράγισε νίκη-ανατροπή επί της Ράγιο Βαγιεκάνο

elche
Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Έλτσε ο άλλοτε φορ της ΑΕΚ, Εζέκιελ Πόνσε, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1 κόντρα στην Ράγιο Βαγιεκάνο και βρέθηκε στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη της La Liga. Στον αντίποδα, οι Μαδριλένοι έχουν χάσει σημαντικό έδαφος στη μάχη της Ευρώπης, ενώ η τελευταία τους νίκη ήταν στα μέσα Δεκεμβρίου.

Ο Φραν Γκαρθία άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 52ο λεπτό, ενώ ο Καρίγιο ισοφάρισε στο 77'. Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Εζεκιέλ Πόνσε, εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Μιγια και διαμόρφωσε στο 84' το 2-1.

Resumen de Elche CF vs Rayo Vallecano (2-1)

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στην ισπανική LaLiga:

Ελτσε-Ράγιο Βαγεκάνο 2-1