Για δεύτερη φορά στο Tour o Στέφανος Τσιτσιπάς θα διεκδικήσει τίτλο στο διπλό
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα διεκδικήσει κούπα στο Ακαπούλκο!
Μπορεί λίγο νωρίτερα να ηττήθηκε στα ημιτελικά του απλού από τον Κάμερον Νόρι, όμως παρά την κούραση κατάφερε να περάσει στον τελικό του διπλού δύο ώρες μετά!
Μαζί με τον Φελισιάνο Λόπεζ επικράτησαν με 2-0 σετ (6-4, 6-4) των Γκλάσπουλ και Χελιοβάρα και στον αυριανό τελικό θα παίξουν κόντρα στους Αρεβάλο (Ελ Σαλβαδόρ) / Ροχέρ (Ολλανδία).
Αυτός θα είναι ο δεύτερος τελικός καριέρας στο Tour για τον Τσιτσιπά στο διπλό, μετά τον τελικό στο Μαϊάμι το 2019 όπου μαζί με τον Κούλχοφ ηττήθηκαν από τους Αμερικανούς Μάικ και Μπομπ Μπράιαν, που ήταν το κορυφαίο δίδυμο στο διπλό όλων των εποχών.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.