Επειτα από έναν τελικό θρίλερ, η Λίβερπουλ επικράτησε στα πέναλτι της Τσέλσι με 11-10 και με αυτόν τον τρόπο επέστρεψε στους τίτλους μετά το πρωτάθλημα το 2020.
Ο Κώστας Τσιμίκας, ο οποίος πανηγύρισε τον πρώτο του τίτλο με τη Λίβερπουλ κι έγινε μόλις ο 3ος Έλληνας που κατακτά κούπα στο Νησί, είχε πρωταγωνιστικό ρόλο στο πάρτι και μπορεί να καμαρώνει για το γεγονός πως είναι και εκείνος κομμάτι μίας ακόμα υπέροχης ποδοσφαιρικής ιστορίας στο βιβλίο των «Reds».
Μετά το τέλος του αγώνα ο 25χρονος Έλληνας διεθνής μπακ δημοσίευσε φωτογραφίες στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram, έχοντας στην αγκαλιά του την κούπα και στέλνοντας παράλληλα το δικό του μήνυμα για τη σπουδαία επιτυχία της ομάδας του.
«Τι συναίσθημα!!! Περήφανος που κέρδισα το πρώτο μου τρόπαιο με αυτόν τον μεγάλο σύλλογο! Έρχονται κι άλλα», έγραψε χαρακτηριστικά στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.