Μέλος της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού η κόρη του Άγγελου Μπασινά
Η Αλεξάνδρα Μπασινά όπως ανακοίνωσε ο Παναθηναϊκός Α.0 θα ενισχύσει την ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών - «Είναι σαν όνειρο το ότι παίζω στην ομάδα του πατέρα μου», δήλωσε η 15χρονη
Την απόκτηση της Αλεξάνδρας Μπασινά ανακοίνωσε ο Παναθηναϊκός Α.0.
Η κόρη του πρώην διεθνή άσου του Παναθηναϊκού και μέλους της ομάδας που κατέκτησε το Euro 2004, Άγγελου Μπασινά, ακολουθεί με πάθος τα βήματα του μπαμπά της.
Είναι μόλις 15 ετών και είχε ξεκινήσει προπονήσεις με την ποδοσφαιρική ομάδα εδώ και ένα μήνα.
«Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με την Αλεξάνδρα Μπασινά για τη γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου.
Η 15χρονη κόρη του Άγγελου Μπασινά συνεχίζει στα χνάρια του πατέρα της την Παναθηναϊκή παράδοση και θα φοράει τη φανέλα με το τριφύλλι στο στήθος.
Η νεαρή αθλήτρια, αγωνίζεται ως σέντερ φορ και διακρίνεται για την ταχύτητά της. Μάλιστα, η ταλαντούχα Αλεξάνδρα πέτυχε το πρώτο της γκολ με το «τριφύλλι» στη νίκη του Παναθηναϊκού με 8-0 επί του ΑΟ Μελισσίων.
Η «πράσινη» αθλήτρια που έχει επιλέξει τη φανέλα με το 20, όπως ο πατέρας της δήλωσε στο www.pao1908.com: «Είναι σαν όνειρο το ότι παίζω στην ομάδα του πατέρα μου. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Είναι ένα όνειρο που πραγματοποιήθηκε. Νιώθω μεγάλη χαρά και δουλεύω πολύ σκληρά. Ευχαριστώ πολύ την ομάδα και θα συνεχίσω να προσπαθώ όσο περισσότερο μπορώ».
Ο κόσμος εκεί έξω είναι υπέροχος και η «φυσικά μοναδική» Amita, μας παροτρύνει να τον απολαύσουμε και να ζήσουμε αληθινά, σε αρμονία με τη φύση και με όσα εκείνη προσφέρει.
Κατασκοπικά θρίλερ, true stories, δράματα και ρομαντικές ιστορίες φέρνει αυτόν τον Ιούλιο το Vodafone TV στις οθόνες μας, επιλέγοντας τα καλύτερα από τους καλύτερους