Τα... γνωστά (όσο και απαραίτητα) μέτρα έχουν παρθεί ήδη από τους ανθρώπους τουΠαναθηναϊκού, οι οποίοι έχουν τοποθετήσει δίχτυ περιμετρικά του γηπέδου.
Όπως σε κάθε ντέρμπι «αιωνίων», έτσι και στους τελικούς, υπαάρχει δίχτυ το οποίο καλύπτει τα 2/4 του κλειστού περιμετρικά του γηπέδου. Φυσικά το μεγαλύτερο μέρος καλύπτει την πλευρά που θα βρίσκεται ο πάγκος του Ολυμπιακού.
Το τζάμπολ του αγώνα θα δοθεί στις 21:00 και θα μεταδοθεί «ζωντανά» από την ΕΡΤ-3.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town