Μετά από τον αποκλεισμό του από το Champions League ο Ολυμπιακός συνεχίζει στο Europa League και στον 3ο προκριματικό γύρο.
Η ομάδα του Πειραιά θα αντιμετωπίσει στις 4 Αυγούστου στο Νέο Φάληρο την Σλόβαν Μπρατισλάβας και στις 11 Αυγούστου θα παίξει στην Σλοβακία.
Πριν από το πρώτο παιχνίδι ο Ολυμπιακός θα μάθει και τους υποψήφιους αντιπάλους του στα πλέι οφ του Europa League.
Πιθανοί αντίπαλοι για τον Ολυμπιακό στην κλήρωση της 2ας Αυγούστου (14.00) στη Νιόν για το Europa League θα είναι ομάδες που ήδη έχουν εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους. Μία εκ των Γάνδη (Βέλγιο), Αούστρια (Αυστρία), Χαρτς (Σκωτία), Ομόνοια (Κύπρος), Σίβασπορ (Τουρκία), Ντνίπρο (Ουκρανία), Σίλκεμποργκ (Δανία).
Κλείσιμο
Οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 18 και 25 Αυγούστου. Στις 20/8 ο Ολυμπιακός θα κάνει πρεμιέρα στη Super League με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.