Η χαρά των παικτριών ήταν τέτοια με τη "χρυσή" σκόρερ Κλόε Κέλι να βγάζει τη φανέλα της.
Στη συνέχεια μαζί με τις συμπαίκτριες της εισέβαλαν στην αίθουσα της συνέντευξης Τύπου και διέκοψαν την προπονήτρια της ομάδας, Σαρίνα Βίγκμαν τραγουδώντας το «Three Lions», το γνωστό τραγούδι των Άγγλων φιλάθλων υπέρ της Εθνικής τους ομάδας.
Η Βίγκμαν το μόνο που έκανε ακούγοντας τις παίκτριες της να τραγουδούν «its coming come», ήταν να χειροκροτήσει και να χαμογελάσει!
Μετά τους έκανε νόημα να φύγουν....Το ποδόσφαιρο επέστρεψε στο σπίτι του.
Η ιστορία του τραγουδιού
Το «Three Lions» δεν είναι "φρέσκο" τραγούδι αλλά ένας παλιός ύμνος των φιλάθλων της Αγγλίας για την εθνική τους ομάδα.
Λανσαρίστηκε το 1996 όταν η Αγγλία διοργάνωσε το Euro και όλοι πίστευαν ότι θα το κερδίσει. Στο τέλος όμως κερδίζουν πάντα οι Γερμανοί.
Ο αυθεντικός τίτλος του είναι «Three Lions» και προέκυψε από τα τρία λιοντάρια που απεικονίζονται στο έμβλημα της Αγγλικής Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου. Οι περισσότεροι το γνωρίζουν ως «Football’s Coming home».
Ο συνθέτης και ερμηνευτής των Lightning Seeds, Ίαν Μπρούντι, είχε πει στο παρελθόν για την ιστορία του:
«Όταν μου ζήτησε η ομοσπονδία να γράψω το τραγούδι για το Euro 1996 είχα τη μελωδία έτοιμη. Ο στίχος “It’s coming home” αφορούσε το ότι ήταν η πρώτη μεγάλη διοργάνωση που γινόταν στην Αγγλία από το 1966. Το τραγούδι είναι περισσότερο για το τι σημαίνει να είσαι οπαδός και το να είσαι οπαδός συνοδεύεται κυρίως από απογοήτευση. Όταν αποκλειστήκαμε από τη Γερμανία στα πέναλτι ξάπλωνα στο δωμάτιο του ξενοδοχείου και άκουσα από το δρόμο κάποιους να το τραγουδάνε. Σκέφτηκα ότι ήταν ωραίο που το λένε παρά την ήττα. Τότε κοίταξα και είδα πως το φώναζαν οι Γερμανοί. Με δυσκολία κρατήθηκα να μην πετάξω την TV από το παράθυρο».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.