ΑΕΚ: Ο Μουκουντί από τη Σεντ Ετιέν ο εκλεκτός για τη θέση του κεντρικού αμυντικού
Οι Κιτρινόμαυροι φέρνουν άμεσα στην Αθήνα τον 25χρονο Καμερουνέζο προκειμένου να υπάρξουν οι τελικές συζητήσεις ανάμεσα στις δύο πλευρές
Η ΑΕΚ βρισκόταν σε προχωρημένες συζητήσεις για τον κεντρικό αμυντικό και όπως διαβάσατε νωρίτερα οι κιτρινόμαυροι κινούνταν για άλλη περίπτωση από αυτή του Μοντέροπου επίσης βρισκόταν ψηλά στη λίστα.
Ο εκλεκτός των κιτρινόμαυρων είναι τελικά ο Αρόλντ Μουκουντι, ο 25χρονος Καμερουνέζος στόπερ της Σεντ Ετιέν, ο οποίος έρχεται στην Αθήνα αργά το απόγευμα της Τετάρτης για τις τελικές επαφές και για να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στην Ένωση.
Ο Μουκουντί είναι δεξιοπόδαρος στόπερ, με ύψος 1,91μ. και διαθέτει γαλλικό διαβατήριο. Είναι διεθνής 11 φορές με την Εθνική του Καμερούν, έχοντας αγωνιστεί σε όλες τις μικρές Εθνικές της Γαλλίας στο παρελθόν.
Ξεκίνησε την καριέρα του από τη Χάβρη και το 2019 πήρε μεταγραφή στη Σεντ Ετιέν. Τον Γενάρη του 2020 μετακινήθηκε δανεικός στην Μίντλεσμπρο επιστρέφοντας ξανά στους στεφανουά μετά από ένα εξάμηνο. Την περασμένη σεζόν, κατά την οποία η Σεντ Ετιέν υποβιβάστηκε, ο Μουκουντί μέτρησε 26 συμμετοχές με τη γαλλική ομάδα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town