Ο Κάρλος Πουγιόλήταν ο πρώτος που έσπευσε να σχολιάσει το tweet τουΊκερ Κασίγιας με το οποίο ενημέρωνε τον κόσμο ότι είναι γκέι.
«Ήρθε η ώρα να πούμε την ιστορία μας, Ίκερ» έγραψε ο Πουγιόλ στον συμπαίκτη του στην εθνική Ισπανίας και όλοι πίστεψαν ότι το tweet του τερματοφύλακα είναι αληθινό και υπέθεσαν ότι έγινε για διαφημιστικούς λόγους.
Me he equivocado. Perdón por una broma torpe sin ninguna mala intención y absolutamente fuera de lugar. Entiendo que puede haber herido sensibilidades. Todo mi respeto y apoyo a la comunidad LGTBIQA+
Λίγες ώρες αργότερα ο Κασίγιας το διέγραψε και εν συνεχεία ανακοίνωσε πως έπεσε θύμα χάκερ. Ο Πουγιόλ τότε αναγκάστηκε να... κόψει το χιούμορ και έγραψε: «Έκανα λάθος. Συγγνώμη για το άκομψο αστείο, δεν υπήρχαν κακές προθέσεις κι ήταν εντελώς άτοπο. Κατανοώ ότι μπορεί να πλήγωσα κάποιους συναισθηματικά. Η ΛΟΑΤΚΙ κοινότητα έχει τον σεβασμό και την υποστήριξή μου».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town