Ολυμπιακός: Οι τρεις γκολάρες του Πεπ Μπιέλ στο Πρωτάθλημα
Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός αν και δεν είναι πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού στο Πρωτάθλημα έχει... χτυπήσει τρεις φορές, έχοντας σκοράρει και στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό
Ο 26χρονος Πεπ Μπιέλ είναι ένας φοβερά ποιοτικός χαφ, παρότι δεν έχει βγάλει στον Ολυμπιακό την απαιτούμενη σταθερότητα.
Στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο ο Μπιέλ έδειξε την κλάση του με το σουτ του και το γκολ του μετά την ασίστ του Αραμπί. Ήταν ο σκόρερ του Ολυμπιακού σε ένα σημαντικό ματς και ας μην ήρθε η νίκη στον αγώνα αυτόν (που έληξε με 1-1). Ένας Μπιέλ που έχει 3 γκολ σε 7 αγώνες Πρωταθλήματος μετά από 16 τελικές προσπάθειες που έχει κάνει.
Ολυμπιακός: Τα 5+2 νέα πρόσωπα που τον... μεταμορφώνουν (vid)
Είναι το τρίτο φετινό του γκολ στο Πρωτάθλημα. Και όλα τα τέρματά του είναι γκολάρες στον Ολυμπιακό και όλα ήταν με σουτ. Τα 2 εξ αυτών με σουτάρες. Η αρχή έγινε στις 3 Σεπτεμβρίου με το τέρμα του μετά από ατομική ενέργεια με τον Ιωνικό στο 3-1.
Κλείσιμο
Φοβερό γκολ είχε βάλει και στο 0-2 με τον Παναιτωλικό. Ένα σουτ που το έπιασε με τη μία και χωρίς να το σκεφτεί. Απλά... ζύγισε λίγο τη γωνία όπου βρισκόταν και σούταρε.
Και βέβαια το... κερασάκι στην τούρτα ήταν το πολύ ωραίο τέρμα του στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Ο Μπιέλ έχει προλάβει να δώσει και ασίστ φέτος στον Ολυμπιακό έχοντας αγωνιστεί σε 12 αναμετρήσεις.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.