La Liga: Συνέχεια στην «κατρακύλα» για την Ατλέτικο, «διπλά» για Σοσιεδάδ και Βιγιαρεάλ - Δείτε τα γκολ
Νέα ήττα για την Ατλέτικο Μαδρίτης στην έδρα της Μαγιόρκα αυτή τη φορά με 1-0 - Η Σοσιεδάδ 2-1 τη Σεβίλλη εκτός, η Βιγιαρεάλ 1-0 στο «σπίτι» της Εσπανιόλ, νίκη και για την Αλμερία
Την 4η της ήττα στο πρωτάθλημα της LaLiga γνώρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία συνεχίζει τις κακές της εμφανίσεις. Αυτή τη φορά οι «ροχιμπλάνκος» ηττήθηκαν στη Μαγιόρκα με 1-0 για την 14η αγωνιστική και έμειναν εκτός πρώτης 5αδας, έχοντας συγκεντρώσει μόλις 24 βαθμούς που τους φέρνουν στο -13 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα.
Οι Μαδριλένοι βρέθηκαν να “κυνηγάει” στο σκορ από το 16ο λεπτό και το γκολ του Μουρίγκι. Ο Μοράτα έστειλε πέντε λεπτά αργότερα την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR και η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε δεν κατάφερε να αντιδράσει στο υπόλοιπο του αγώνα.
Κλείσιμο
Στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» η Σεβίλλη φιλοξένησε την Ρεάλ Σοσιεδάδ. Οι ισορροπίες διαμορφώθηκαν υπέρ των Βάσκων απ’ το πρώτο μέρος. Ο Σόρλοθ έκανε το 0-1 στο 20’. Ο Ράκιτις αποβλήθηκε στο 28’ και έξι λεπτά μετά ο Νιανζού είδε κι αυτός την άγουσα για τα αποδυτήρια. Με 9 παίκτες οι γηπεδούχοι και η Σοσιεδάδ έβαλε και δεύτερο γκολ στο 38’ με τον Μπράις Μέντες.
Ο Ράφα Μιρ μείωσε στο 44’, αλλά δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος και η Σοσιεδάδ έφυγε με νίκη απ’ την έδρα της Σεβίλλης. Ανεβαίνοντας 3η με 26 βαθμούς. Η Σεβίλλη έμεινε στους 11 βαθμούς.
Στη Βαρκελώνη η Εσπανιόλ φιλοξένησε την Βιγιαρεάλ, με το «κίτρινο υποβρύχιο» να επικρατεί 1-0 με αυτογκόλ του Λεκόμτ στο 64’. Έτσι ανέβηκε στους 21 βαθμούς, ενώ οι Καταλανοί έμειναν στους 14.
Το γκολ του Μπαπτιστάο στο 26’ έδωσε τη νίκη στην Αλμερία επί της Χετάφε. Οι νικητές ολοκλήρωσαν με 10 λόγω αποβολής του Έλι στο 87’. Έτσι η Αλμερία ανέβηκε στους 16, προσπερνώντας την Χετάφε που έμεινε στους 14.
Στις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής στη LaLiga σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.