Σε σύνολο 27 μεταλλίων στις διεθνείς κατηγορίες οι αθλητές και αθλήτριές μας κατέκτησαν τα 25! Θυμίζουμε ότι στις ολυμπιακές κατηγορίες οι Ελληνες είχαν πάρει τα 17 από τα 18 μετάλλια.
Στον αγώνα που διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία η ΕΙΟ με πέντε ναυτικούς ομίλους, έτρεξαν 400 σκάφη από επτά χώρες και για μια ακόμη φορά επιβεβαιώθηκε στην πράξη ότι η ελληνική ιστιοπλοΐα διαθέτει πολλά νέα ταλέντα απ’ όλη τη χώρα που έχουν τα φόντα να πρωταγωνιστήσουν σε διεθνές επίπεδο.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.