Ο Γιακουμάκης έστειλε την Σέλτικ στον τελικό του League Cup - Δείτε το γκολ
Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε το 2ο γκολ της Σέλτικ κόντρα στην Κιλμάρνοκ
Mε το 1,5 πόδι εκτός Σέλτικ βρίσκεται ο Γιώργος Γιακουμάκης, καθώς τα τελευταία σχετικά δημοσιεύματα τον φέρνουν προ των πυλών της ιαπωνικής Ουράβα Ρεντ Ντάιμοντς.
Ωστόσο συνεχίζει να «πυροβολεί» για τους Κέλτες και απόψε (14/1) διαμόρφωσε το 2-0 που επικράτησαν της Κιλμάρνοκ και έτσι πήραν το «εισιτήριο» για τον τελικό του League Cup.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cps67l417hpd)
Κλείσιμο
Ο 29χρονος φορ ήρθε από τον πάγκο στο 74' και στο 90'+5' πήρε το «ριμπάουντ» και πλάσαρε εύστοχα, διαμορφώνοντας έτσι το μετέπειτα τελικό σκορ.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.