Μια συγκλονιστική στιγμή έλαβε χώρα δέκα λεπτά πριν από το τζάμπολ του αγώνα του Άρη με τον Προμηθέα.
Η ομάδα του Άρη που κατέκτησε το Super Cup (1986) εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο υπό τις επευφημίες των χιλιάδων φίλων της ομάδας που βρίσκονται στις κερκίδες, ενώ οι αθλητές της τωρινής ομάδας έκαναν «πασίδο» δηλώνοντας έτσι τον σεβασμό τους.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crs8ez8reqjd)
Κλείσιμο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-crs950cmz04h)
Πρώτος-πρώτος ήταν ο Νίκος Γκάλης ο οποίος αποθεώθηκε από τους φίλους της ομάδας μαζί με τον Χάρη Παπαγεωργίου, τον Νίκο Φιλίππου, τον Βασίλη Λυπηρίδη, τον Γιώργο Δοξάκη και τους υπόλοιπους παίκτες εκείνης της ομάδας.
Θυμίζουμε ότι το 1986, ο Άρης κατέκτησε το Super Cup νικώντας τον Παναθηναϊκό αλλά για 37 χρόνια η ΕΟΚ δεν αναγνώριζε εκείνο τον τρίτο διότι για 35 έτη έπαψε να διοργανώνεται. Φέτος, αποκαταστάθηκε η ιστορική αδικία με την αναγνώριση του τίτλου. Κι έτσι το 22ο λάβαρο στην ιστορία του συλλόγου θα «καθίσει» στην οροφή του Αλεξναδρείου...
«Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο γιατί εμείς εκτελούσαμε στο γήπεδο αλλά ο κόσμος ήταν η ψυχή μας. Το αφιερώνουμε στον προπονητή μας, τον Γιάννη Ιωαννίδη», είπε φανερά συγκινημένος ο Νίκος Γκάλης.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.