Ο Ολυμπιακός πριν καλά καλά τελειώσει το ματς με τον Άρη είχε δρομολογήσει τις εξελίξεις για το θέμα του προπονητή. Του επόμενου προπονητή του. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που υπάρχουν ο Ολλανδός Σρόιντερ είναι ήδη στην Αθήνα για τελική σειρά επαφών για να αναλάβει την ομάδα.
Το ολλανδικό μοντέλο ήταν μία επιλογή για τους Πειραιώτες (με ονόματα όπως του Φρανκ Ντε Μπουρ) και έτσι τέθηκε επί τάπητος αυτή η περίπτωση. Ο 50χρονος Ολλανδός Άλφρεντ Σρόιντερ που έχει θητεία ως βοηθός στη Μπαρτσελόνα και ως πρώτος προπονητής σε Μπριζ και Άγιαξ.
Με 4-3-3 ως το προσφιλές του σχήμα ο Σρόιντερ το 2021-2022 πήρε Πρωτάθλημα Βελγίου με τη Μπριζ και ως βοηθός είχε πάρει το ισπανικό Super Cup με Μπαρτσελόνα. Ως παίκτης δε έχει πάρει αρκετούς τίτλους στην καριέρα του.
Από τον Ολυμπιακό δεν υπήρξε επίσημη ή ανεπίσημη αντίδραση. Η πληροφόρηση όμως που βγαίνει από το ρεπορτάζ είναι πως ο πρώην προπονητής του Άγιαξ είναι στην ελληνική πρωτεύουσα, χωρίς να υπάρχει ακόμη συμφωνία.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.