Ο Πανιώνιοςφιλοξένησε τη Μύκονο για το match ball ανόδου από τη Β΄ Εθνική στην Elite League και επικρατώντας με 91-78 κέρδισε τη θέση του στα... μεγαλύτερα σαλόνια τη νέα σεζόν με 2-1.
Μετά την κατάκτηση του Unicef Trophy και την παρουσία στο Final 8 του Κυπέλλου, η ομάδα της Νέας Σμύρνης μετρά ακόμη μία επιτυχία. Με τον κόσμο στο πλευρό του, έθεσε τον ρυθμό του τρίτου αγώνα και κράτησε το προβάδισμα που εξελίχθηκε αργότερα στο αποτέλεσμα που τους ευνόησε.
Κλείσιμο
Το... πάρτι στήθηκε αμέσως στις εξέδρες με τους φίλους και τους παίκτες του Πανιωνίου να γίνονται ένα. Εκεί ήταν και η ψυχή της ομάδας ο Φάνης Χριστοδούλου ο οποίος ως παίκτης στη δεκαετία του ΄90 οδήγησε σε στιγμές δόξας τον Πανιώνιο!
Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Δόξα Λευκάδας πήρε τη νίκη κόντρα στη Γέφυρα με 81-70 και πήρε το εισιτήριο για τη δεύτερη τη τάξη κατηγορία.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.