Serie A: Λύτρωση στο τέλος για τη Λάτσιο, 2-2 με τη Λέτσε - Δείτε τα γκολ

Με γκολ του Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς στις καθυστερήσεις οι Λατσιάλι έσωσαν τον βαθμό στην έδρα τους και βρέθηκαν στο +4 από την 5η θέση

Collage_Maker-13-May-2023-12-30-AM-9413
Η Λάτσιο προηγήθηκε, δέχθηκε την ανατροπή από τη Λέτσε, όμως στο 94′ με γκολ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς πήρε το βαθμό (2-2) στον παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 35ής αγωνιστικής της Serie A. Στο +4 από την 5η Μίλαν οι Λατσιάλι, αλλά με ματς περισσότερο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 21' κέρδισαν πέναλτι, ωστόσο ο Στρεφέτσα έστειλε τη μπάλα άουτ.

Η Λάτσιο ανέβασε το ρυθμό και στο 34' άνοιξε το σκορ, όταν από κάθετη του Λουίς Αλμπέρτο, ο Ιμόμπιλε πέτυχε το 1-0. Ηταν το πρώτο του εντός έδρας από τον Νοέμβριο. Η Λέτσε αντέδρασε και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ουντέν με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-1.

Στο 51′, ο ίδιος παίκτης πλάσαρε ιδανικά και πέτυχε το 2-1. Οι Ρωμαίοι προσπάθησαν να πιέσουν για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 94′ με κεφαλιά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-csklx7zy51q9)

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 35ης αγωνιστικής στη Serie A:

Λάτσιο-Λέτσε 2-2