Σέλτικς - Χιτ 105-111: Ο Γουίλιαμς πείραξε την... αρκούδα και ο Μπάτλερ έκανε το 2-0 - Δείτε βίντεο
Οι Μαϊάμι Χιτ επιβλήθηκαν ξανά των Μπόστον Σέλτικς (2-0) με σκορ 111-105 και τον Τζίμι Μπάτλερ να κάνει απίθανα πράγματα στο παρκέ
Υπάρχει το σημείο μηδέν. Εκεί που άρχισαν όλα. Ο Γκραντ Γουίλιαμς ευστόχησε σε σουτ τριών πόντων μπροστά στον Τζίμι Μπάτλερ, στο Game 2 των τελικών της Ανατολής ανάμεσα στους Μπόστον Σέλτικς και τους Μαϊάμι Χιτ. Και αποφάσισε να πει κάποια λόγια στον αντίπαλό του.
Το σκορ σε εκείνο το σημείο (6:22 πριν από το τέλος του αγώνα) ήταν 96-87 υπέρ των Σέλτικς. Οι Χιτ με μπροστάρη τον Μπάτλερ που διανύει play-offs σε επίπεδο MVP έτρεξαν επί μέρους 20-9 και πήραν τη δεύτερη εκτός έδρας νίκη, με τη σειρά να μεταφέρεται στο Μαϊάμι για δύο αγώνες.
Κλείσιμο
Ο Μπάτλερ είχε 27 πόντους, ανάμεσά τους πολλά κρίσιμα καλάθια στην αντεπίθεση των Χιτ, ενώ πρόσθεσε 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 μπλοκ και 3 λάθη σε 40:38.
Ο Μπαμ Αντεμπάγιο σημείωσε 22 πόντους, κατέβασε 17 ριμπάουντ και έδωσε 9 ασίστ, ενώ ο Κέιλεμπ Μάρτιν πρόσθεσε 25 πόντους με 3/7 τρίποντα.
Ο Τέιτουμ... χάθηκε στο 4ο
Τι είχαν οι Σέλτικς; Ο Τζέισον Τέιτουμ είχε 34 πόντους (10/20 σουτ), 13 ριμπάουντ, 8 ασίστ, αλλά στην τελευταία περίοδο δεν σημείωσε ούτε έναν πόντο (0/3 σουτ, ενώ στο προηγούμενο ματς δεν επιχείρησε ούτε μία προσπάθεια).
Εκτός του Τέιτουμ, ο Τζέιλεν Μπράουν είχε 16 πόντους και ο Ρόμπερτ Γουίλιαμς 13.
Τα δωδεκάλεπτα: 25-24, 50-54, 83-75, 105-111
Σέλτικς - Χιτ 0-2
Game 1: Σέλτικς - Χιτ 116-123
Game 2 Σέλτικς - Χιτ 105-111
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.