Σαν σήμερα η ομάδα του Όττο Ρεχάγκελ κέρδισε με 1-0 την Πορτογαλία και κατέκτησε το Euro στο "Ντα Λουζ" της Λισαβόνας. Η Ελλάδα ολοκλήρωσε το ... θαύμα κερδίζοντας δύο φορές την Πορτογαλία και αποκλείοντας στον προημιτελικό την Γαλλία και στον ημιτελικό την Τσεχία.
Κλείσιμο
Δεκαεννέα χρόνια μετά τρία μέλη της Εθνικής ομάδας του σήμερα, ο Γιώργος Τζαβέλλας, ο Παντελής Χατζηδιάκος και ο Κώστας Τσιμίκας θυμούνται και σχολιάζουν τον μεγάλο τελικό και την πορεία της ομάδας.
Τότε ο Τζαβέλλας ήταν 17 ετών, ο Τσιμίκας ήταν 8 και ο Χατζηδιάκος ήταν μόλις 7!
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town