Γουεμπανιάμα: Στα... ρηχά η πρώτη του εμφάνιση στο Summer League

Ο Βίκτορ Γουεμπανιάμα πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στη νίκη των Σαν Αντόνιο Σπερς κόντρα στους Χόρνετς στο Summer League του Λας Βέγκας και έμεινε... στα ρηχά παίρνοντας ενέργεια στην άμυνα

wemby_xr
Ο κόσμος στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού -και όχι μόνο- περίμενε με αγωνία αυτή τη στιγμή. Ο Βίκτορ Γουεμπανιάμα «συστήθηκε» και επίσημα στα αμερικανικά γήπεδα, αφού έκανε το ντεμπούτο του με τους Σπερς στο Summer League του Λας Βέγκας. Η παραγωγή του έμεινε σε μονοψήφια επίπεδα αφού δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις προσπάθειες που πήρε.

Το Σαν Αντόνιο επικράτησε επί των Χόρνετς με 76-68 και είχε ως πρώτο σκόρερ τον Σαμπανιέ με 20 πόντους σε 30 λεπτά αγώνα. Ο Γουεμπανιάμα στο αρχικό μισό του αγώνα μετρούσε 5 πόντους με 1/7 σουτ και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 9 πόντους (2/13 σουτ), 8 ριμπάουντ και μερικές θεαματικές τάπες (5) σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Από την πλευρά των Χόρνετς, τρεις ήταν οι διψήφιοι με τους Μίλερ, ΜακΓκόουενς και Μπούκναϊτ να οδηγούν.

wemby_stat

Βίντεο: Η Σάλμα Χάγιεκ χορεύει στο νερό για να γιορτάσει τους 25 εκατ. ακολούθους της στο Instagram

Νέο Ηράκλειο: Αυτοκίνητο «βούτηξε» στο κενό στο σταθμό του ΗΣΑΠ - Νεκρός ο οδηγός