Παναθηναϊκός: Η ομιλία του Γιοβάνοβιτς πριν τα πέναλτι με τη Μαρσέιγ - Δείτε βίντεο

Η παρακάμερα του σπουδαίου αγώνα που έστειλε τον Παναθηναϊκό στα πλέι οφ του Champions League

αο
O Παναθηναϊκός απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι τη Μαρσέιγ μέσα στο Βελοντρόμ και προκρίθηκε στα πλέι οφ του Champions League.

Η ομάδα της Αθήνας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Φώτη Ιωαννίδη στο 90+9' και μετά από την παράταση τη λύση έδωσαν τα πέναλτι.

Η παρακάμερα της μεγαλειώδους πρόκρισης επί της Μαρσέιγ! / PAO TV

Εκεί ο Μλαντένοβιτς ευστόχησε για το 5-3 αλλά ο ήρωας ήταν ο Μπρινιόλι.

Ο Παναθηναϊκός δημοσίευσε στο κανάλι του στο YouTube την παρακάμερα από τον σπουδαίο αγώνα στην οποία μπορεί να δει κανείς την ομιλία του Γιοβάνοβιτς πριν από την διαδικασία των πέναλτι αλλά και τους ξέφρενους πανηγυρισμούς!

«Παιδιά είμαι πολύ περήφανος για εσάς ανεξάρτητα με το τι θα γίνει τώρα» είπε ο Σέρβος προπονητής που έχει κερδίσει τους παίκτες του αλλά και τους φαν του Παναθηναϊκού με την συμπεριφορά του.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cuth50gr6bw1)

Θυμίζουμε ότι ο Ιταλός τερματοφύλακας έπιασε το πρώτο πέναλτι της Μαρσέιγ και άνοιξε τον δρόμο για τον θρίαμβο. Ο Γιοβάνοβιτς σε αυτό το παιχνίδι πήρε την... ταυτότητα του Μαρθελίνο ο οποίος στις δηλώσεις του μετά τον αποκλεισμό παραδέχτηκε ότι η ομάδα του δεν είχε προπονηθεί στα πέναλτι!

Πάντως για την ιστορία και οι 5 παίκτες που επέλεξε ο Γιοβάνοβιτς να εκτελέσουν τα πέναλτι είχαν περάσει αλλαγή στον αγώνα και είχαν 100% επιτυχία!

Οικογενειακή τραγωδία: Νεκροί οι γονείς, σοβαρά τραυματισμένα τα δύο παιδιά σε τροχαίο στη Θεσσαλονίκης – Σερρών

Τα Mega Yachts «Mogambo» και «Power Play» του συνιδρυτή της WhatsApp στα ανοιχτά του Ρωσικού Ναυστάθμου στον Πόρο

Morgan Stanley: Κορυφαία επιλογή στις αναδυόμενες αγορές η Ελλάδα