Η ΑΕΚ με γκολ του Βίντα στο 90+10' ισοφάρισε σε 2-2 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και την έστειλε στα πλέι οφ του Europa League και στη Σπάρτα Πράγας. Αντίθετα η ΑΕΚ συνεχίζει στο Champions League και θα παίξει σε τρεις ημέρες στο Βέλγιο με την Αντβέρπ.
Το πρώτο παιχνίδι θα διεξαχθεί στην Αμβρέρσα την Τρίτη (22/8, 22:00) και η ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη (30/8, 22:00) στην Αθήνα.
Εάν η ΑΕΚ προκριθεί θα μπει την Πέμπτη (31/8) στην κλήρωση της φάσης των ομίλων του Champions League.
Κλείσιμο
Και τα δύο παιχνίδια με την Αντβέρπ θα τα μεταδώσει η Cosmote TV ενώ τη ρεβάνς στη Νέα Φιλαδέλφεια θα την δείξει και το MEGA.
«Απ' αύριο θα ξεκινήσουμε να τους αναλύουμε. Δεν συνηθίζω να εξετάζω επόμενους αντιπάλους αν πρώτα δεν τελειώσει ένα παιχνίδι. Ήταν αρκετός ο χρόνος που αφιερώσαμε στα συγκεκριμένα ματς. Τώρα έχουμε λίγες μέρες να προετοιμαστούμε. Τους αντιμετωπίσαμε κατά την προετοιμασία και μπορώ να πω πως είναι ένας δύσκολος αντίπαλος για κάθε ομάδα» είπε για τους αγώνες ο Ματίας Αλμέιδα.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.