Από την κόλαση στον παράδεισο η ΑΕΚ: Το χαμένο πέναλτι του Λιβάι και η κεφαλιά-κάρφωμα» του Βίντα! - Δείτε βίντεο

Μέσα σε τρία δευτερόλεπτα η ΑΕΚ έχασε πέναλτι και πέτυχε το γκολ πρόκρισης στα πλέι οφ του Champions League

5948981
Πόσο διαρκεί η διαδρομή κόλαση-παράδεισος; Στο παιχνίδι της ΑΕΚ ήταν τρία δευτερόλεπτα!

Ναι τόσο ήταν. Στο 90+9' ο διαιτητής δίνει με τη βοήθεια του VAR το πέναλτι στην ΑΕΚ. Η Ένωση χάνει με 2-1 από την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και έχει μπροστά της μια χρυσή ευκαιρία να πάει στην παράταση και ίσως στα πέναλτι αλλά να προκριθεί από την κανονική διάρκεια.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cuwtkxe4cuo1)

Ο Λιβάι Γκαρσία παίρνει φόρα στο 90+9,35'' αλλά ο Λιβάκοβιτς αποκρούει το πέναλτι αλλά δεν συγκρατεί την μπάλα.  Στην επαναφορά, ένας Κροάτης, ο Βίντα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

Το ρολόι έγραφε 90+9.38''! Η ΑΕΚ παίρνει την ισοπαλία (2-2) και μαζί και την πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League. Γλίτωσε την παράταση αλλά και τα πέναλτι στα οποία θα περίμενε ο απίθανος Λιβάκοβιτς.

Φωτιά στην Αλεξανδρούπολη: Κόβουν λουκέτα για να μπουν σε σπίτια και να σώσουν ανθρώπους και περιουσίες - Συγκλονιστικές εικόνες

Το άσπρο μαύρο από την Τουρκία για τα επεισόδια στην Κύπρο - «Φταίνε ο ΟΗΕ και οι Ελληνοκύπριοι»

Κολυδάς: Ως τη Μαγνησία ο καπνός από τη φωτιά στον Έβρο