Σε λίγες ημέρες (29/8) αρχίζει στη Νέα Υόρκη το US Open και όλοι περιμένουν τη μεγάλη πρεμιέρα στο τελευταίο Grand Slam της χρονιάς.
Οι Αμερικανοί έχουν ανακοινώσει μια σειρά από δράσεις που θα οδηγήσουν στο US Open και μια από αυτές είναι το “Stars of the Open”. Εκεί οι θεατές είχαν την ευκαιρία να δουν ένα διαφορετικό αγώνα τένις.
Από τη μια πλευρά του κορτ ήταν ο Κάρλος Αλκαράθ, το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, και από την άλλη ο Τζίμι Μπάτλερ. Ο σπουδαίος μπασκετμπολίστας των Μαϊάμι Χιτ είναι φίλος με πολλούς τενίστες, ανάμεσα τους είναι και ο Ισπανός, και μεταμφιέστηκε σε ball boy για να κοντράρει τον Αλκαράθ.
Κλείσιμο
Πήρε μάλιστα και πόντο από τον Ισπανό ο οποίος ήταν χαλαρός!
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.