Η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου ολοκλήρωσε με θετικό πρόσημο την παρουσία της στη διοργάνωση καθώς ήταν 8η στην 1η ημιτελική σειρά (200μ) με 23.15 (-0,1).
Η μόλις 20 ετών αθλητριών στην πρώτη της συμμετοχή στη διοργάνωση έφτασε μέχρι τα ημιτελικά των 200 μ. και κέρδισε πολύτιμες εμπειρίες για το μέλλον. Η αθλήτρια της Κατερίνας Αλεξοπούλου κατέλαβε την 22η θέση στο σύνολο στο φινάλε μιας άκρως επιτυχημένης χρονιάς.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cv0ytc2jpis1)
Κλείσιμο
Στην ίδια σειρά των 200 μ. έτρεξε και η Κύπρια Ολίβια Φωτοπούλου, που τερμάτισε σε 22.73 και ήταν συνολικά 15η.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cv0yy6gbyjmh)
«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που είμαι εδώ. Το παγκόσμιο εξαρχής δεν ήταν ο στόχος. Το ότι έτρεξα στον ημιτελικό με έκανε πολύ χαρούμενη. Περίμενα κάτι καλύτερο σε χρόνο, δεν πειράζει όμως, κρατάω την εμπειρία» είπε η νεαρή αθλήτρια μετά το τέλος του αγώνα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town