Γιόβετιτς για τη μεταγραφή του στον Ολυμπιακό: «Δεν μου αρέσουν οι υποσχέσεις, θα μιλήσω στο γήπεδο»
Οι πρώτες δηλώσεις του Μαυροβούνιου σέντερ φορ ως ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού
Ο Στέφαν Γιόβετιτς έγινε πριν από λίγα χρόνια ο δεύτερος ποδοσφαιριστής που σκόραρε στα πέντε μεγάλα πρωταθλήματα (Αγγλία, Ιταλία, Ισπανία, Γερμανία, Γαλλία) και από την Δευτέρα ανήκει επίσημα στον Ολυμπιακό.
Ο Μαυροβούνιος σέντερ φορ μίλησε για πρώτη φορά στο επίσημο κανάλι της ΠΑΕ Ολυμπιακός για τις πρώτες εντυπώσεις του από τη νέα του ομάδα αλλά και για τις επιδιώξεις του μέσα στο γήπεδο.
«Είμαι πολύ ενθουσιασμένος. Έχω ακούσει τόσα πολλά σπουδαία πράγματα για τον Ολυμπιακό και αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο ήρθα. Είναι η πρώτη μου μέρα εδώ, θα χρειαστώ χρόνο για να τα δω όλα. Έχω μιλήσει με πολλούς παίκτες που έχουν παίξει εδώ και κάποιοι από αυτούς παίζουν και τώρα.
Είδα τις εγκαταστάσεις και το γήπεδο που είναι σημαντικό για μένα και μου άρεσε πολύ γιατί αυτό δείχνει πως είναι μεγάλος σύλλογος. Πέρυσι ήρθα για πρώτη φορά στην Αθήνα με έναν φίλο μου και μιλούσαμε για την περίπτωση του Ολυμπιακού και μετά ήρθε. Μου αρέσει η Ελλάδα, μου αρέσει η Αθήνα, είναι μια καταπληκτική πόλη για να ζεις κανείς, για την οικογένειά μου, είμαι λοιπόν πολύ ενθουσιασμένος.
Δεν μου αρέσουν οι υποσχέσεις, είναι εύκολο να μιλάς, θα το δείξω στο γήπεδο. Είδα τα παιχνίδια και τα αποτελέσματα, ήταν πάρα πολύ καλά, είμαι χαρούμενος για αυτό. Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να βοηθήσω την ομάδα».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.