Serie A: Επιστροφή στις νίκες και στο -4 από την κορυφή η Φιορεντίνα, 3-0 την Κάλιαρι - Δείτε τα γκολ

Τορίνο και η Βερόνα έμειναν στην ισοπαλία δίχως σκορ - Η Μόντσα νίκησε με 1-0 εκτός έδρας τη Σασουόλο και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη

Collage_Maker-03-Oct-2023-12-55-AM-2377
Η Φιορεντίνα επικράτησε εύκολα 3-0 εντός έδρας της Κάλιαρι και βρέθηκε στο -4 από την κορυφή της Serie A.

Οι Βιόλα, οι οποίοι προέρχονταν από την ισοπαλία με τη Φροζινόνε, ήθελαν νίκη για να πιάσουν τις Γιουβέντους και Νάπολι στους 14 βαθμούς, στο -4 από Ιντερ και Μίλαν. Δυνατό ξεκίνημα των γηπεδούχων και μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξαν το σκορ, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του Μιλένκοβιτς, ο Γκονζάλες έκανε από κοντά το 1-0. Η Φιορεντίνα ήταν καλύτερη, είχε τον έλεγχο και στο 21' ήρθε και το δεύτερο γκολ με αυτογκόλ του Ντοσένα. Ο Ενζολά στο 94′ ανέβασε το σκορ στο 3-0.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvy9b0u9pfvt)

Η Μόντσα πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Σασουόλο. Ετσι, ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ οι γηπεδούχοι μετά τις μεγάλες νίκες με Γιούβε, Ίντερ προσγειώθηκαν ανώμαλα. Η Σασουόλο μπήκε δυνατά στο ματς, πίεσε, είχε καλές στιγμές με Θόρστβεντ, Μπεράρντι, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Η Μόντσα ήταν καλύτερη στην επανάληψη, κυκλοφόρησε σωστά και στο 66ο λεπτό βρήκε δίχτυα με ωραία ενέργεια του Κολόμπο. Η Σασουόλο προσπάθησε να απαντήσει, όμως δεν απείλησε μέχρι το τέλος...

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvy8yrgiwr2p)

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Τορίνο και Βερόνα, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να πλησιάσουν την τετράδα. Η Τορίνο είχε τον έλεγχο, πίεσε, αλλά είχε μόλις μια καλή φάση για να βρει δίχτυα, αλλά η προσπάθεια του Λαζάρο δεν κατέληξε στα δίχτυα. Κακό και το β' μέρος, με τη Βερόνα να ρίχνει βάρος στο ανασταλτικό κομμάτι και να κρατά το μηδέν.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvy7qhn3100h)