La Liga: Επέστεψε στις νίκες η Βαλενθια, 2-0 την Κάντιθ - Δείτε τα γκολ

Με δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο η Βαλένθια λύγισε την Κάντιθ των δέκα παικτών από το 22΄ και ανέβηκε στην 8η θέση

Collage_Maker-24-Oct-2023-01-49-AM-6419
Επιστροφή στις νίκες για τη Βαλένθια! Οι Νυχτερίδες καθάρισαν την υπόθεση τρίποντο από το πρώτο ημίχρονοο, επικρατώντας με 2-0 επί της Κάντιθ που πάλευσε με δέκα παίκτες για 70 λεπτά.

Το δρόμο της νίκης άνοιξε ο Γκαγιά στο 4΄, με την αποβολή του Ναβάρο στο 22΄να κρίνει ουσιαστικά το ματς. Στο 25΄ο Ντούρο έβαλε οριστική ταφόπλακα στις ελπίδες των φιλοξενούμενων, με τη Βαλένθια να ανεβαίνει στην 8η θέση.

Resumen de Valencia CF vs Cádiz CF (2-0)

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος:
Οσασούνα-Γρανάδα 2-0
Σοσιεδάδ-Μαγιόρκα 1-0
Χετάφε-Μπέτις 1-1
Σεβίλη-Ρεάλ Μαδρίτης 1-1
Θέλτα-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-3
Λας Πάλμας-Ράγιο Βαγεκάνο 0-1
Τζιρόνα-Αλμερία 5-2