Κόπα Λιμπερταδόρες: Οπαδός της Φλουμινένσε επέστρεψε γονατιστός στο Μαρακανά - Δείτε βίντεο
Στο Ρίο οι πανηγυρισμοί για την κατάκτηση του Κόπα Λιμπερταδόρες δεν έχουν τελειωμό, όπως και τα... τάματα που υλοποιούνται
Όταν το μακρινό 1996 ο Παναθηναϊκός έδινε τον κρίσιμο αγώνα στην έδρα της Πόρτο για τους ομίλους του Champions League ο Χουάν Ραμόν Ρότσα είχε πει: «αν κερδίσουμε θα γυρίσω κολυμπώντας στην Αθήνα».
Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με το γκολ του Μάρκου, αλλά ο Ρότσα μπήκε κανονικά στο αεροπλάνο της επιστροφής.
Οι οπαδοί των «τρικολόρ» ζουν... σε παράνοια όπως θα έλεγε και μία ψυχή, καθώς περίμεναν πολλά χρόνια αυτήν τη στιγμή, ωστόσο ένας εξ αυτών δεν ξέχασε την υπόσχεση που είχε δώσει λίγο πριν τον μεγάλο τελικό με την Μπόκα.
Κλείσιμο
«Ας το πάρουμε και θα γυρίσω γονατιστός στο Μαρακανά», ήταν τα λόγια του και τα έκανε πράξη φτάνοντας στην ιστορική έδρα της ομάδας (που ήταν και το γήπεδο του τελικού) φορώντας τη φανέλα της και με τα γόνατα του... πρησμένα.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.