Δεν τον αποκαλούν τυχαία Greek Freak. Μέσα στο παρκέ, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπορεί να κάνει (ακόμη) πράγματα και να μας αφήσει με το στόμα ανοικτό.
Στον προημιτελικό του In-Season Tournament απέναντι στους Νιου Γιορκ Νικς (όπου οι Μπακς επικράτησαν με 146-122) ο Αντετοκούνμπο είχε 35 πόντους.
Δύο απ' αυτούς ήρθαν με μία απίθανη ενέργεια. Ένα κλέψιμο οδήγησε σε έναν αιφνιδιασμό. Και τι αιφνιδιασμό! Ο Αντετοκούνμπο πήρε την μπάλα στα χέρια του και ξεχύθηκε προς το καλάθι των Νιου Γιορκ Nικς.
Για να φτάσει σε ένα εμφατικό κάρφωμα, χρειάστηκε μία και μοναδική ντρίπλα!
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.