La Liga: Ο Μαγιοράλ κράτησε την Χετάφε αήττητη στο «σπίτι» της, 1-0 τη Βαλένθια - Δείτε το γκολ

Οι γηπεδούχοι προσπέρασαν στη βαθμολογία τους φιλοξενούμενους - Τρεις αποβολές στο παιχνίδι

MixCollage-09-Dec-2023-04-39-AM-6901
Η Χετάφε επιβλήθηκε της Βαλένθια με 1-0, χάρη στο τέρμα του Μπόρχα Μαγιοράλ στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι Μαδριλένοι είχαν τον πρώτο λόγο απέναντι στις νυχτερίδες και μετουσίασαν σε γκολ τις προσπάθειές τους προς το φινάλε του αγώνα και συγκεκριμένα στο 87'. Ο Χουάν Ιγκλέσιας ξεκίνησε τη φάση του γκολ, μοίρασε στον Μαγιοράλ, ο οποίος έγραψε το τελικό 1-0. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Σέρχι Κανός, μπήκε ως αλλαγή στην αναμέτρηση στο 90ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Μαδριλένοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 90+3', καθώς αποβλήθηκε ο Ντομίνγκος Ντουάρτε αλλά και οι Νυχτερίδες έμειναν με εννέα παίκτες, λόγω των αποβολων του Γκαμπριέλ Παουλίστα στο 50ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα και του Χαβιέρ Γκέρα στο 88'.

Resumen de Getafe CF vs Valencia CF (1-0)

Πλέον, στον βαθμολογικό πίνακα η Χετάφε βρίσκεται στην 8η θέση της La Liga με 22 βαθμούς και η Βαλένθια 10η με 19 πόντους, μετά από 16 αγωνιστικές του ισπανικού πρωταθλήματος