Μπακς-Τζαζ 116-132: Δεν έφτασε ούτε το 39ο triple-double του Αντετοκούνμπο

Τα Ελάφια έφτασαν να χάνουν με 33 πόντους στο πρώτο μέρος - Επόμενος αντίπαλος του Μιλγουόκι οι Μπόστον Σέλτικς

MixCollage-09-Jan-2024-05-36-AM-2971
Το triple-double του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν έφτασε στους Μπακς που γνώρισαν ακόμα μια ήττα μέσα στο Μιλγουόκι, αυτή τη φορά από τους Γιούτα Τζαζ με 116-132 τα ξημερώματα της Τρίτης.

Τα Ελάφια δεν είχαν τον Ντέιμιαν Λίλαρντ, ο Greek Freak έγραψε το 39ο triple-double της καριέρας του σε κανονικές περιόδους (25π,10ρ,11α.) , όμως το -33 του πρώτου μέρους ήταν πολύ μεγάλο για να ανατραπεί παρά την προπάθεια των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο.

Εκτός από τον Γιάννη και ο Μίντλετον ήταν θετικός με 23 πόντους, όμως τα πράγματα δεν πήγαν καλά για τα «Ελάφια». Συγκεκριμένα οι Τζαζ έκαναν... πάρτι στο πρώτο δεκάλεπτο (23-41).

Από εκεί και μετά οι Κλάρκσον (21π), Κόλινς (19π), Τζορτζ (19π) και Μάρκανεν (19π) και Σέξτον (19π.) υπέγραψαν μία σπουδαία νίκη για την ομάδα από τη Γιούτα. Έτσι η Μπακς γνώρισαν την 4η ήττα τους σε 5 παιχνίδια (25-11), ενώ, οι Τζαζ βρίσκονται στο 18-20.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Μπόστον Σέλτικς, τα ξημερώματα της Παρασκευής (12/1, 02:30) στο Μιλγουόκι.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-41, 46-77, 90-100, 116-132

Θεσσαλονίκη: Με μαχαιριές στον λαιμό η σορός της άτυχης κοπέλας - Οι κάμερες «είδαν» τον σύντροφο και τον φίλο του να την μεταφέρουν μέσα σε μπαούλο

Έρχονται σαρωτικές αλλαγές στην Ελληνική Αστυνομία: Η επιστροφή Χρυσοχοΐδη

Survivor 2024: Σκωτσέζικο ντους ο τάκος για τον δεύτερο υποψήφιο προς αποχώρηση – Δείτε βίντεο