Πινγκ-πονγκ: Εντυπωσιακός πόντος στην ελληνική Α1 από το πρώην νούμερο 1 του κόσμου
Ο Ντιμίτρι Οβτσάροφ του Ολυμπιακού βγήκε από τον «αγωνιστικό χώρο» και επέστρεψε για να κερδίσει τον πόντο
Η επιτραπέζια αντισφαίριση είναι, έτσι κι αλλιώς, ένα θεαματικό άθλημα και το πρώην νούμερο 1 της παγκόσμια κατάταξης Ντιμίτρι Οβτσάροφ, που κοσμεί φέτος την ελληνική Α1 του πινγκ-πονγκ, προσφέρει απλόχερα ξεχωριστές στιγμές στο κοινό με τα χτυπήματά του.
Κάτι τέτοιο συνέβη την Κυριακή στο φινάλε αγώνα του εναντίον του Άρη Νικαίας όταν ο άσος του Ολυμπιακού με τις κορυφαίες παγκόσμιες διακρίσεις είχε την έμπνευση ν’ απομακρυνθεί από το τραπέζι και να χαρίσει, μαζί με τον εξαιρετικό Έλληνα αντίπαλό του, ίσως και τον πόντο της χρονιάς.
Ήταν το ματς μπολ στην αναμέτρηση με τον Σταύρο Βρεττάκο. Ο Γερμανός Ολυμπιονίκης σερβίρει κι αμέσως δείχνει ότι θέλει να μετατρέψει τον επίλογο σε… σόου. Δίνει ύψος στην μπάλα, ο αθλητής του Άρη καταλαβαίνει την… τάση και μετέχει κατευθείαν με τη δική του ποιότητα στην προσφορά θεάματος! Κάνει διαδοχικά καρφιά, ο Οβτσάροφ τα γυρίζει με λόμπες ακόμα και βγαίνοντας από τα παραβάν και μετά επιστρέφει εντός και καρφώνει ο ίδιος!
Κλείσιμο
Ο πόντος υποχέωσε την Ευρωπαϊκή Ένωση του αθλήματος (ETTU) να κάνει σχετική ανάρτηση στα δικά της social media σχολιάζοντας ότι.. άλλαξαν παράμετροι του παιχνιδιού.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town