Περιστέρι: Με στόχο τη νικηφόρο πρεμιέρα στους «16» του BCL κόντρα στη Χάποελ
Το Περιστέρι bwin υποδέχεται την Χάποελ Ιερουσαλήμ του Ηλία Καντζούρη (24/1, 19:30, Cosmote Sport 4) με στόχο να ξεκινήσει με νίκη στους «16» του BCL
Πρεμιέρα για το Περιστέρι bwin στη φάση των ομίλων των «16» του Basketball Champions League καθώς υποδέχεται στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» τη Χάποελ Ιερουσαλήμ.
Φυσικά το ενδιαφέρον μεταφέρεται και στη μάχη των...ελληνικών πάγκων καθώς ο Βασίλης Σπανούλης αντιμετωπίζει τον Ηλία Καντζούρη, το οποίο είχε προπονητή στην Εθνική ομάδα επί εποχής Αντρέα Τρινκιέρι, όταν και ήταν ο άμεσος συνεργάτης του.
Το Περιστέρι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση μετά τις τελευταίες νίκες, την ώρα που η Χάποελ είχε τερματίσει στην 1η θέση του προηγούμενου ομίλου με 5-1 ρεκόρ χωρίς να χρειαστεί να μπει καν στη διαδικασία του Play-In. «Έχουμε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι με την Χάποελ Ιερουσαλήμ. Θέλουμε να παρουσιαστούμε εξαιρετικά συγκεντρωμένοι από νωρίς και να υλοποιήσουμε το σχέδιό μας. Πρέπει να προστατέψουμε την έδρα μας και να συνεχίσουμε τη θετική δυναμική που έχουμε χτίσει ως ομάδα για να προχωρήσουμε μπροστά» είπε ο Κένι Γουίλιαμς.
Το τζάμπολ του αγώνα θα δοθεί στις 19:30 και θα μεταδοθεί «ζωντανά» από το Cosmote Sport 4
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town