Κλίπερς - Λέικερς 127-116: Έλειπε ο Λεμπρόν και... χόρεψε με triple double ο Λέοναρντ
Με τον Καουάι Λέοναρντ σημειώνει μόλις το 2ο triple double της καριέρας του, οι Κλίπερς επικράτησαν των Λέικερς στο ντέρμπι του Λος Άντζελες με 127-116
Εκ των πραγμάτων τα πράγματα θα ήταν (πιο) δύσκολα για τους Λέικερς από τη στιγμή που απουσίαζε ο Λεμπρόν Τζέιμς.
Μπορεί να ήταν ανταγωνιστικοί, αλλά δεν μπόρεσαν να κάμψουν την αντίσταση των Κλίπερς, οι οποίοι είδαν τον Καουάι Λέοναρντ να φτάνει σε ένα... σπάνιο -για εκείνον- επίτευγμα! Ο «Klaw» σημείωσε μόλις το δεύτερο triple double της καριέρας του ωστόσο ήταν αρκετό για να χαρίσει στην ομάδα του την 3η σερί νίκη και την 11η στα τελευταία 13 ματς!
Συγκεκριμένα τελείωσε το παιχνίδι έχοντας 25 πόντους με 11/15 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 3/3 βολές, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ! Ο Τζέιμς Χάρντεν είχε double double από τη πλευρά του με 23 πόντους (4/8 τρίποντα) και 10 τελικές πάσες, ενώ «διψήφιοι» ήταν επίσης οι Πολ Τζορτζ (17π.), Νόρμαν Πάουελ (17π.), Τέρενς Μαν (17π.) και Ράσελ Γουέστμπρουκ (16π.)
Για τους Λέικερς οι οποίοι... πλήρωσαν την απουσία του Λεμπρόν, ο Ντ' Άντζελο Ράσελ ήταν πρώτος σκόρερ με 27 πόντους, 10 ασίστ και 5 ριμπάουντ, ενώ άλλους 26 πόντους και 12 ριμπάουντ είχε ο Άντονι Ντέιβις.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!