Ράπτορς - Λέικερς 111-128: «Μαγική» τριάδα Ντέιβις, ΛεΜπρόν και Ράσελ
Τις επτά νίκες στα τελευταία οκτώ παιχνίδια έφτασαν οι Λέικερς (43-33), που επικράτησαν στην έδρα των Ράπτορς (23-52) με 111-128, έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τους ΛεΜπρόν, Ντέιβις και Ράσελ
Ο πρώτος σκόραρε 23 πόντους με 9/11 δίποντα, 9 ασίστ και 4 ριμπάουντ, με τον AD να προσθέτει άλλο ένα double με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ. Πρώτος μεταξύ αυτών στο σκοράρισμα, όμως, υπήρξε ο Ντ'Αντζελο Ράσελ με 25 πόντους, οι 21 εκ των οποίων προήλθαν από το τρίποντο.
Ο Ράσελ μέτρησε 7/14 τρίποντα και με 7 ασίστ ολοκλήρωσε ένα εκπληκτικό βράδυ, την ώρα που οι Λος Άντζελες Λέικερς από την τρίτη κιόλας περίοδο είχαν... καθαρίσει την υπόθεση νίκη, φτάνοντας σε απόσταση 21 πόντων.
Ο Αρ Τζέι Μπάρετ ήταν πρώτος σκόρερ των Τορόντο Ράπτορς με 28 πόντους και ο Ιμάνουελ Κουίκλι προσέθεσε άλλους 20.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town