Serie A, Μίλαν - Λέτσε 3-0: Πέμπτη σερί νίκη για τους Μιλανέζους - Δείτε τα γκολ

Η Μίλαν προηγήθηκε 2-0 στο 20' με την αντίπαλό της να μένει με 10 παίκτες από το ημίχρονο

Η Μίλαν μπήκε ορμητικά σήμερα στο «Σαν Σίρο» θέλοντας να μην αφήσει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στη Λέτσε και το κατάφερε γρήγορα προηγούμενη στο πρώτο 20λεπτο με τα γκολ των Πούλισικ (3') και Ζιρού (20'), στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής στη Serie A.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 45ο λεπτό λόγω αποβολής του Κρστοβιτς και στο Β' μέρος οι «ροσονέρι» έκαναν μια δυνατή απογευματινή προπόνηση. Αυτή ήταν η 5η σερί νίκη για την Μίλαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 31ης αγωνιστικής στη Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Σαλερνιτάνα-Σασουόλο 2-2 (52΄ πέν. Καντρέβα, 90΄+1΄ Ματζιόρε - 37΄ Λοριεντέ, 44΄ Μπαϊράμι)

Μίλαν-Λέτσε 3-0 (6'Πούλισικ, 20' Ζιρού, 57' Λεάο)