Στα προημιτελικά του Barcelona Open για 5η φορά στην καριέρα του προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς.
Ο Έλληνας τενίστας απέκλεισε 7-5, 6-3 τον Ισπανό Καρμπάγιες Μπαένα και θα παίξει την Παρασκευή με τον Αργεντινό Φακούντο Ντίαζ Ακόστα για μια θέση στον ημιτελικό του Σαββάτου.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0nfufr9m3zt)
Κλείσιμο
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θυμίζουμε έχει παίξει σε 3 τελικούς στο Barcelona Open και έχει ισάριθμες ήττες από τον Ράφα Ναδάλ (2) και τον Κάρλος Αλκαράθ.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0nekfusxxah)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0nef8jl02zl)
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0nejhkhvqk1)
Ο αγώνας
Στο 1ο σετ ο Μπαένα αφού έβησε 4 μπρέικ πόιντ του Τσιτσιπά έφτασε πρώτος σε μπρέικ και προηγήθηκε 3-2. Ο Έλληνας το πήρε αμέσως πίσω για το 3-3 και με το σερβίς του πήγε στο 4-3.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d0nf1i0lojah)
Ο Τσιτσιπάς έφτασε σε τριπλό σετ πόιντ (μπρέικ πόιντ) στο 12ο γκέιμ και έκλεισε το σετ με μπρέικ (7-5).
Στο 2ο σετ ο Έλληνας έσβησε 4 μπρέικ πόιντ για το 1-0 και με μπρέικ έγραψε το 4-2! Με το σερβίς του πήγε στο 5-2 και έκλεισε το σετ και το παιχνίδι στο 6-3.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.