Κανένας Έλληνας διαιτητής δεν θα δώσει το «παρών» στο Euro 2024, αφού δεν επιλέχθηκε κάποιος εκ των διεθνών καθώς επίσης ούτε ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, ο οποίος είναι μάλιστα και κατηγορία Elite.
Οι διαιτητέςπου θα «σφυρίξουν» τα ματς του Euro είναι οι εξής: Όλιβερ, Τέιλορ, Λετεσιέ, Τουρπέν, Ζίμπερτ, Τσβάγερ, Γκουίντα, Ορσάτο, Μακέλι, Μαρτσίνιακ, Σοάρες Ντίας, Κόβακς, Κρούζλιακ, Βίντσιτς, Ζιλ Μανθάνο, Νίμπεργκ, Σέρερ, Μέλερ και Τέγιο.
Κλείσιμο
Ο τελευταίος είναι Αργεντίνος και θα βρεθεί στη διοργάνωση στο πλαίσιο της συνεργασίας της UEFA με την ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Λατινικής Αμερικής.
Οι διαιτητές όπως ενημέρωσε η UEFA θα έχουν τη βάση τους στην Φρανκφούρτη, ενώ το VAR, από όπου θα επανεξετάζονται όλες οι αμφισβητούμενες φάσεις, θα έχει τη βάση του στη Λειψία.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town