![Ναν και Λεσόρ στην κορυφαία πεντάδα της Euroleague για τη σεζόν 2023-24](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-05-13/Best_Five.jpg)
![Νόσος Lyme: Πώς μεταδίδεται η νόσος από την οποία πάσχει ο Αλέξις Οχάνιαν, σύζυγος της Σερένα Γουίλιαμς](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-17/serena.jpg)
Ο Κώστας Σλούκας μετά τον Ολυμπιακό και τη Φενέρ ετοιμάζεται σε λίγες ημέρες να συμμετάσχει σε Final-4 της Euroleague και με τον Παναθηναϊκό.
Δείτε ΕΔΩ βίντεο
Ο αρχηγός θέλει να οδηγήσει τους πράσινους στον 7ο τίτλο τους στην Ευρώπη και πάνω από όλα σκέφτεται την ομάδα και όχι τις ατομικές του επιδόσεις. Ο Σλούκας σχολίασε στη Nova την ψήφισή του ως μέλος της δεύτερης καλύτερης πεντάδας της Euroleague και την επιστροφή του Παναθηναϊκού στο Final-4 αλλά και την κίνησή του να μοιράσει το πριμ πρόκρισης στο σταφ.
Οι δηλώσεις του Σλούκα στη NOVA
Για το πριμ που έδωσε στο σταφ: «Ήταν κάτι προσωπικό. Καλύτερα μείνει μεταξύ μας. Προφανώς ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που μας βοηθάνε πίσω από την σκηνή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ».
Για το ότι είναι ομάδα: «Η σφραγίδα μας ότι είμαστε ομάδα είναι το γεγονός πως προκριθήκαμε στο Final-4. Αν δεν είσαι ομάδα, δεν έχεις χημεία, δεν βρίσκεσαι στο Final-4. Βλέπετε ότι είναι ένα πολύ κλειστό κλαμπ τα τελευταία χρόνια και είναι επιτυχία που μπαίνει… σφήνα ο Παναθηναϊκός».
Για το ότι ψηφίστηκε μέλος της δεύτερης καλύτερης πεντάδας: «Είναι μεγάλη συζήτηση. Προφανώς και θα μπορούσα να είμαι στην πρώτη. Είναι μία διάκριση που με κάνει πολύ χαρούμενο. Οι κόιποι μιας ολόκληρης χρονιάς, το άγχος, η πίεση, όλα αυτά είναι μια ανταμοιβή και αποζημίωση προσωπική. Μεγαλύτερη αποζημίωση δεν υπάρχει από την πρόκριση στο Final-4. Για μένα αυτή είναι η μεγαλύτερη δικαίωση».
Ειδήσεις σήμερα:
Τζένιφερ Λόπεζ: Ελληνίδα αεροσυνοδός «αδειάζει» την σταρ - Αν ήταν άλλος επιβάτης, θα φωνάζαμε την αστυνομία
Αποκαλύψεις του «New Yorker»: Ο κλέψας του κλέψαντος στο Βρετανικό Μουσείο
Γαλλία: Τουλάχιστον δύο νεκροί σωφρονιστικοί υπάλληλοι από επίθεση σε βαν που μετάφερε κρατούμενο στη Νορμανδία