Δημοσιογράφος ξέχασε το μικρόφωνο ανοιχτό, κορόιδευε για το σκορ και τελικά έγινε ανατροπή - Δείτε βίντεο

Μάλιστα, μετά από εννέα ματς, αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας που μπήκε στο στόχαστρο

Οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς φαίνεται πως είναι κοντά σε μια άνετη επικράτηση στην έδρα των Πόρτλαντ Τίμπερς, αλλά απομένει ένα ημίχρονο για το φινάλε του αγώνα.

Το 2-0 του πρώτου 45λεπτου μοιάζει όντως ασφαλές για τους φιλοξενούμενους, με τους γηπεδούχους να μην έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης για εννέα συνεχόμενα παιχνίδια στο MLS.

Αυτό οδήγησε τον δημοσιογράφο που καλύπτε το ματς να κάνει πλάκα με κάποιον συνάδελφό του ή άνθρωπο της μετάδοσης, ρωτώντας τον εάν θέλει να πάει προπονητής στους Τίμπερς.

«Δεν μπορεί να πάει χειρότερα», ανέφερε, και τελικά... πήγε χειρότερα για τον ίδιο αφού το Πόρτλαντ έκανε μια σπουδαία ανατροπή πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ μετά την επιστροφή των ομάδων από τα αποδυτήρια.

Μάλιστα η διακύμανση του σκορ ήταν τρομερή, με τα τέσσερα τέρματα να έρχονται από το 74' έως και το 90+10'.

Πάντως ό,τι και να κάνουν από τα μπουθ, highlight της αγωνιστικής παραμένει η εισβολή του ρακούν στον αγωνιστικό χώρο κατά το παιχνίδι των Φιλαδέλφεια Ούνιον - Νιου Γιορκ Σίτι.