Στην Basket League ο Μίλωνας, 87-79 τον Πανιώνιο - Τρομερός Μπράιαντ - Βίντεο, φωτογραφίες

Ο Πανιώνιος θα παίξει την Κυριακή (16:00) με τον Ηρακλή στα Άνω Λιόσια για το 2ο εισιτήριο ανόδου

panio_1
Στο παιχνίδι το οποίο έκρινε τον πρωταθλητή της φετινής σεζόν στην Elite League αλλά και το πρώτο εισιτήριο της ανόδου για τη Stoiximan Basket League, ο Μίλωνας με ηγέτη τον Ζακ Μπράιαντ που τελείωσε το ματς με 23 πόντους πήρε τη νίκη με 87-79 απέναντι στον Πανιώνιο και ανέβηκε κατηγορία, έπειτα από ένα πραγματικό ντέρμπι.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c5fol1waxt)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c5mbfuy9u9)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c5p2kshoop)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c5l6eu5tvt)

Ο Πανιώνιος μετά την ήττα του από τον Μίλωνα θα παίξει την Κυριακή (16:00) στα Άνω Λιόσια με τον Ηρακλή για το 2ο εισιτήριο ανόδου.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c59uzpvpkp)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c4g6gxxpjd)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c3v5nvwr35)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1c2xqc96g3d)

Πανιώνιος – Μίλωνας: Το παιχνίδι
Ο Πανιώνιος έχοντας πάρει ώθηση από τους χιλιάδες φιλάθλους του που βρέθηκαν στο κλειστό των Άνω Λιοσίων για το Final Four πήρε το προβάδισμα και στα πρώτα 5 λεπτά ήταν μπροστά με 16-5 ενώ το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 22-14 υπέρ του.

panio_1_3

Ο Μίλωνας ωστόσο κατάφερε να βγάλει αντίδραση στα πρώτα 5 λεπτά της δεύτερης περιόδου πέρασε μπροστά με τον MVP της κανονικής διάρκειας, Ζακ Μπράιαντ, να κάνει το 42-41. Οι δύο ομάδες της Νέας Σμύρνης συνέχισαν να είναι κοντά η μία με την άλλη και το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 41-38 υπέρ της ομάδας του Άρη Λυκογιάννη, έπειτα από διαδοχικές τάπες ανάμεσα στους ψηλούς.

Με την επιστροφή των παικτών στο παρκέ για το δεύτερο μισό του παιχνιδιού, επέστρεψε και η «δίψα» του Ζακ Μπράιαντ ο οποίος μπόρεσε να βάλει ξανά σε θέση πλοηγού την ομάδα του μόλις στα πρώτα 2 λεπτά της τρίτης περιόδου. Στο 5:00 το σκορ ήταν στο 52-50 υπέρ του συλλόγου του Μιχάλης Κουρή. Ο Πανιώνιος όμως βρήκε ξανά τα πατήματά του και στα 53 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του δεκαλέπτου μειώνοντας και ανακτώντας το προβάδισμα με 60-59, σκορ με το οποίο τελείωσε και το δεκάλεπτο.

6223862
6223866
6223871
6223878
6223884
6223885

Στην τελευταία περίοδο της κανονικής διάρκειας, ο Μίλωνας συνέχισε να έχει το πάνω χέρι και να καθορίζει κατά πολύ τον ρυθμό του αγώνα αλλά ο Πανιώνιος από την πλευρά του ήταν σταθερά σε κοντινή απόσταση. Στο 3:33 πριν από τη λήξη το σκορ ήταν στο 78-73 υπέρ του Μίλων. Ο Κανονίδης έκανε το 80-76 στο 1:47 δίνοντας έτσι ανάσα στην ομάδα του αλλά ο Κακλαμανάκης ξανά με βολές έφερε το σκορ στο 80-78. Ο Μπράιαντ, έκλεψε τη μπάλα και με κάρφωμα έκανε το 82-78, με τον ρυθμό να τον κόβει ένα time out στα 63 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

Ο Μπράιαντ πέρασε εκτός ενώ έδειχνε να πονάει . Ο Σκορδίλης έβαλε 2 ακόμη βολές για το 84-78, η μπάλα δεν έκανε το χατίρι στον Γκίκα και έτσι η κατοχή στα τελευταία 42,9 δευτερόλεπτα πέρασε στον Μίλωνα. Ο Πανιώνιος πήρε την κατοχή στα τελευταία 30 δευτερόλεπτα έπειτα από παράβαση 8 δευτερολέπτων αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε και έτσι, στο time out των 23,8 δευτέρων πριν τη λήξη το σκορ ήταν στο 85-79.

Το παιχνίδι έληξε 87-79 και ο Μίλωνας κατέκτησε έτσι το πρωτάθλημα της Elite League και την άνοδο στη Stoiximan Basket League!

Τα δεκάλεπτα: 22-14, 41-38, 60-59, 79-87.

Ισόβια σε γονείς-τέρατα που μισούσαν την 3χρονη κορούλα τους και τη βασάνιζαν για μέρες πριν πεθάνει

Ο Φίτσο βρίσκεται μεταξύ ζωής και θανάτου μετά την απόπειρα δολοφονίας του, λέει ο Ορμπάν

Φωτογραφίες: Η εντυπωσιακή ομοιότητα του Μπίλι Ζέιν με τον Μάρλον Μπράντο στην ταινία για τον μεγάλο ηθοποιό